MGOPS Kruszwica

HAPPENING - Spacer Edukacyjny DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY

1730978487886 

W czwartek - 7 listopada o godz. 11:00 w ramach Kampanii „DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY” odbył się Happening zorganizowany przez ośrodek wsparcia Klub „Senior+” w Kruszwicy, utworzony w ramach Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2021 – 2025, mieszczący się przy ul. Nadgoplańskiej 4c, tuż przy kruszwickim Amfiteatrze. Podczas Spaceru Edukacyjnego „DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY” uczestnicy kruszwickiego Klubu „Senior+” wraz z pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kruszwicy rozdawali ulotki informacyjne Kampanii, a spotkane dzieci i ich rodziców obdarowywali balonikami i lizaczkami. Uczestnicy Happeningu wyruszyli z ul. Nadgoplańskiej, odwiedzając po drodze parking przy Urzędzie Miejskim, Biedronce i Bursztynowym Skwerze, kończąc na kruszwickim Rynku.

Obejrzyj film klikając tutaj: Spacer Edukacyjny "DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY"

465870365_556371117333264_3162704226906014784_n 

Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci. Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwają od 8 października do 19 listopada 2024 roku. Akcja pomyślana jest jako coroczne wydarzenie mobilizujące całe społeczeństwo do zapobiegania krzywdzeniu dzieci. W czasie trwania kampanii instytucje, organizacje i firmy w całej Polsce podejmują różne inicjatywy edukacyjne nt. ochrony dzieci przed krzywdzeniem.


WSPIERAMY DZIECIŃSTWO MOCY BEZ PRZEMOCY!